LAMAAR - unique fish

šperky a textilní výrobky

Co to znamená LAMAAR?

LAMAAR je zkratka našich jmen, resp. jsou to naše iniciály - počáteční písmena. Tedy Leona A. Matějková a Andrea A. Rückschlossová. Jedná se o novotvar, který vyjadřuje obsah a podstatu naší značky. Samo o sobě toto slovo evokuje modrou, moře, hloubku, ryby...

Proč ryby... ?

Vše vznikalo v souzvuku. Samotné moře je vlastně tajemství, jako když se díváte na hladinu a tušíte, že se pod ní něco skrývá. Když se ponoříte, uvidíte jiný svět. My tam vidíme LAMAAR, je to náš sen o životě pod, ale někdy i nad hladinou. Používáme vlastní barevné spektrum, ve kterém vidíme výrazné barevné rybky, jejichž nejčastější zbarvení jsou všechny valéry modré.

Někdy se ptáte, co je to za konkrétní druh?

Těší nás, že je vnímáte, jako skutečné ryby. Nejedná se ale o nějaký druh či rod, je to vynesení našeho snu do reality. Je to naše interpretace podmořského světa... Co se týká "našich" typů rybek, tak každý je unikátní a je ručně vyřezáván. Barvy a pigmenty si samy mícháme, a tak každý kus může vzniknout pouze jednou. Je možné se k němu později jen přiblížit, ale nikdy jej nelze zcela zopakovat, stejně jako každý tvor na světě je originál.

Z jakého materiálu jsou vaše šperky?

LAMAAR šperky jsou tvořeny z několika vrstev. Hlavní tvoří polymery, které skýtají velkou svobodu v realizaci. Používáme také různé pigmenty a metalové struktury, které jsou pro naši tvorbu velmi typické. Další důležitou částí je takzvané tekuté sklo, kterému se momentálně více věnujeme. Zásadně používáme anti-alergenní komponenty a stříbro.

Proč textil?

Protože téma každé značky, pokud jej má, lze realizovat v nejrůznějších materiálech. Látky máme několika typů. V prvním případě je naším výchozím bodem čistá bílá látka, kterou si samy nabarvíme. Dalším tématem jsou pro nás autorské vzory, které navrhujeme a necháváme tisknout. Případně využíváme látky z našich dřívějších cest například do Číny nebo je objednáváme, nejčastěji v Americe.